Czy wiesz że w okresie wielkiej wojny z Zakonem Krzyżackim granica z państwem zakonnym przebiegała na rzece Łydyni a zamek w Ciechanowie był twierdzą graniczną? Krzyżacy nie próżnują i potrzeba coraz więcej najemników do obrony. W związku z tym prowadzimy zaciąg całym rokiem.

Czego możesz się spodziewać jeżeli zdecydujesz się przyłączyć ? Na pewno nie szarej codzienności!

Czym się zajmujemy:

Treningi walki w formule Sportowych Walk Rycerskich –

Sportowe Walki Rycerskie to młody ale dynamicznie rozwijający się sport walki nawiązujący do tradycji średniowiecznego fechtunku bronią białą. Do walki stają zawodnicy – rycerze w zbrojach, będących kopiami tych średniowiecznych, z bronią, która od tej sprzed kilkuset lat różni się tylko tym, że jest stępiona. Podczas treningów pracujemy nad siłą, kondycją i wytrzymałością. Do tego dochodzą treningi techniczne, czyli szlifowanie umiejętności posługiwania się mieczem.

Treningi odbywają się co niedziela i trwają ok 2 godzin. Skupiamy się na treningach walk pojedynkowych mieczem jednoręcznym z tarczą.

Jest to doskonała forma zabawy, rywalizacji, oraz aktywności fizycznej poprawiającej ogólną sprawność, motorykę ruchów, wyczucie tempa, refleks, odporność psychiczną, oraz pozwalającą przełamywać własne bariery.

Zabawę w gronie ciekawych ludzi,

Większość naszych członków to licealiści, studenci i absolwenci uczelni wyższych, ale w naszych szeregach znajdują się również osoby zdecydowanie starsze, którym rekonstrukcja kultury jest bliska, i które ciągle czują się młodzi duchem. Faktem, który warto odnotować jest również to że w grupie znajduje się również cała rodzina, razem spędzając czas na wyjazdach i poświęcając się wspólnej pasji. W przypadku rodzin nie mamy nic przeciwko zabieraniu swoich pociech na wyjazdy. Wszystko to wpływa na ogromną energię jak a drzemie w grupie, kreatywność oraz możliwość patrzenia na te same tematy z różnej perspektywy. Podczas wyjazdów na rekonstrukcje historyczne oraz współczesne turnieje rycerskie masz również okazje poznać wielu ciekawych ludzi z całej Polski i nie tylko!

Udział w ciekawych projektach historycznych,

Jednym z naszych celów jest prezentowanie kultury średniowiecza przełomy XIV i XV wieku oraz promowanie życia w zgodzie z zasadami etosu rycerskiego.

Aby realizować ten cel staramy się organizować różnego rodzaju pokazy, warsztaty i prezentacje. Nie da się ukryć że sprawia nam to ogromną frajdę gdyż podczas wymyślania scenariuszy czy programu takich imprez możemy poczuć się jak reżyser, aktorzy, scenarzyści i pisarze w jednym.

Czerpiemy ogromną radość z przekazywania rycerskich ideałów najmłodszym oraz z wspólnej zabawy podczas pracy przy realizowanych inicjatywach. Jest to również okazja do zdobywania nowych doświadczeń, które przydają się również w życiu zawodowym.

Możliwość wyjazdów i uczestnictwa we współczesnych turniejach rycerskich,

Każdego roku w Polsce organizowanych jest ponad 120 imprez historycznych z czego spora część, to imprezy obejmujące odtwarzany przez naszą grupę okres około-grunwaldzki. W miarę możliwości staramy się brać udział w jak największej ilości turniejów. Jest to świetna okazja do tego żeby poznać ludzi z całej Polski o podobnym zamiłowaniu do średniowiecza i rekonstrukcji. Podczas turniejów bierzemy udział w organizowanych konkurencjach, możemy sprawdzić się krzyżując miecze w szrankach, czy też napić się zacnego trunku i wysłuchać pieśni w świetle obozowego ogniska. Każdy taki wyjazd to niesamowite przeżycie i dobra zabawa.

Wsparcie merytoryczne.

Wszystkim osobom przychodzącym do bractwa zapewniamy zdobywanie wiedzy na temat średniowiecza a w szczególności kultury materialnej tego okresu.

Co to oznacza w praktyce ? Każda osoba, która np. chce uszyć sobie strój może liczyć na otrzymanie od nas porady na temat historyczności danego stroju, pomoc przy stworzeniu wykrojów dobraniu odpowiedniego materiału itp. Oznacza to ze zagłębiając się bardziej w rekonstrukcje mamy okazję w praktyce uczyć się jak dane sfery życia wyglądały w średniowieczu.

INFORMACJE O REKRUTACJI

Serdecznie zapraszamy pasjonatów historii, oraz osoby zainteresowane treningami Sportowych Walk Rycerskich do dołączania w nasze szeregi.

Uwaga: Przyjmujemy osoby powyżej 16 roku życia.

Jesteś zainteresowany przyłączeniem się do nas? Napisz i dowiedz się więcej: rekrutacja.crzc@gmail.com lub napisz do nas na Facebook