15 grudnia, na Hali Sportowo-Widowiskowej przy ul. Kraszewskiego 8, odbędzie się turniej eliminacyjny dla zawodników pretendujących do reprezentowania Polski podczas „Bitwy Narodów”

Podczas turnieju będą toczone starcia w 3 kategoriach – tzw. Miecza Sportowego, Miecza i Tarczy oraz najważniejszej konkurencji Walk Pełno Kontaktowych 5 na 5.

Miecz sportowy to techniczne, dynamiczne starcia prowadzone bez opancerzenia na „miękką broń”. Walka w kategorii miecza i tarczy to najbardziej typowe pojedynki gdzie dwóch rycerzy ściera się ze sobą w pełnej zbroi. Wymagają one, poza techniką, siły oraz wytrzymałości.

Najbardziej widowiskowa kategoria 5 na 5 to starcia pełno kontaktowe, które można było już zobaczyć w ramach turnieju rycerskiego odbywającego się podczas Dni Ciechanowa. Zasada w tych starciach jest prosta – aby pokonać drużynę przeciwnika należy powalić wszystkich jej zawodników na ziemię. Powaleniem jest sytuacja w której zawodnik ma przynajmniej trzy punkty podparcia z ziemią. Jest to konkurencja niezwykle wymagająca, do udziału w której niezbędny jest doskonały sprzęt jak również przygotowanie fizyczne i taktyczne.

WSTĘP BEZPŁATNY

Organizatorami wydarzenia jest Chorągiew Rycerstwa Ziemi Ciechanowskiej, Urząd Miasta Ciechanów oraz MOSiR,

partnerami Polskie Stowarzyszenie Walk Rycerskich oraz firma GO NOW zaś

patronat medialny sprawuje Tygodnik Ciechanowski oraz Foto Studio Wiraszka.

 

Program Imprezy:

10.00 Rozpoczęcie walk w kategorii miecza sportowego
12.00 Rozpoczęcie walk w kategorii miecza i tarczy
14.00 Rozpoczęcie walk pełno kontaktowych w kategorii 5 na 5
18.00+ Zakończenie turnieju

 

*Godziny rozpoczęcia konkurencji mogą ulegać przesunięciom w zależności od długości starć. Wszystkie konkurencje odbywać się będą jedna po drugiej bez dłuższych przerw.